RockRose RRTC17AU Casa AC MAX Dual Port Wall Charger
  • Mobile-Phone-Accessories-RockRose-RRTC17AU-Casa-AC-MAX-Dual-Port-Wall-Charger-2
Learn more
Pick Up Time :
Delivery:
Next Day Dispatch - Order within 19hrs and 53mins
Want a stock alert?
Please enter a valid email address
WishAdd to Wishlist
   Your Store   Question Mark
Your store is set to:
Check live stock level
Bell  Stock Levels May Vary
Stock is different at each store. To secure your item, order online.
Walk-ins are still welcome but stock isn’t guaranteed.
SPECIFICATIONS:
Input
100-240V ~ 50/60Hz 0.8A
Output 1
4.5VβŽ“5A   5VβŽ“4.5A 5VβŽ“3A 9VβŽ“2A   12VβŽ“1.5A   22.5W Max (QC 3.0 Compatible)
Output 2
5VβŽ“3A   9VβŽ“3A 12VβŽ“2.5A 15VβŽ“2A   20VβŽ“1.5A   30W Max (PD 3.0 Compatible)
PPS
3.3V-11VβŽ“3A   33W Max
Total Output
5VβŽ“3.4A   17W Max